Ara

DEĞERLER EĞİTİMİ

Samsun Artı Bilim Koleji okulumuzda ‘Değerler Eğitimi’ çalışması yürütülmektedir. Değerler eğitimiyle öğrencilerimizin ahlaki yönden en üst seviyeye çıkarmak, onların daha sorumlu ve daha duyarlı birey olmalarına yardım etmek amaçlanmaktadır. “Vefa” aşağıdaki kazanımlar hedefli etkinlikler uygulanmıştır:

· Vefanın anlamını kavrar.

· Vefa duygusunun farkına varır.

· Vefalı olması gerektiğini bilir.

· Nasıl vefalı olacağının farkına varır.

· İnsanlara ve hayvanlara karşı vefalı olur.

· İyiliklere karşı vefalı olmaya çalışır.

· İyiliklere karşı iyilikle muamele eder.

· Vefanın bağlılık, sevgi, yapılan iyiliği hatırlamak ile olan ilişkisini açıklar

Öncelikle sitenizi yayınlayın sonra direkt olarak canlı sitenizin masaüstü veya mobil sürümünden giriş yapın. Blogunuzun yönetici haklarına sahip olabilmek için Wix hesabınızla giriş yaptığınıza emin olun.
3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

GÖNÜL İNTERNET İSTER, ÖDEV BAHANE

Ödev yapma bahanesiyle internete giren birçok öğrenci, bir süre sonra internetin derinliği içinde kaybolup, ciddi manada zaman israfı yaparlar. Adeta siteler arasında sörf yapan bu öğrenciler, dersler

Eğitimde Hedef

Eğitim ,insanı hayatta karşılaşabileceği her duruma hazırlaması demektir. Bu hayatta kaybettiklerimiz ne kadar fazla ise , kazanma şansımız o kadar fazladır. Her şeyin bir bedeli olduğu gibi başarıyı

Rehberlik servisi

Rehberliğin amacını; bireyin, kendini gerçekleştirmesine yardım etmektir." şeklinde tanımlayabiliriz. Bundan yola çıkarak rehberliğin amacı ile ilgili şu maddeler sıralanabilir: 1.Kendini tanıması, 2.